Plenerowa Poradnia Stopy Cukrzycowej

na Placu Solnym we Wrocławiu

W piątek, 22 maja, zorganizowaliśmy na wrocławskim Placu Solnym Plenerową Poradnię Stopy Cukrzycowej. Udostępniliśmy mieszkańcom Wrocławia chorującym na cukrzyce trzy stanowiska do badania chorych stóp. Wykwalifikowane pielęgniarki diabetologiczne, zarówno z Wrocławia, jak i z Gdańska, oglądały i badały specjalnymi urządzeniami stopy pacjentów. Oprócz tego chętnych konsultowała pani podolog, instruowała, jak należy obchodzić się z chorymi stopami.

Na miejscu można było również porozmawiać z diabetologiem. Znakomici specjaliści dołączyli do naszej akcji. Dziękujemy Paniom dr hab. med. Annie Korzon-Burakowskiej z Gdańska, dr n. med. Edycie Sutkowskiej z Wrocławia oraz Panu dr. n. med. Adamowi Węgrzynowskiemu z Poznania. Bardzo cenne jest dla nas Wasze wsparcie.
Pogoda dopisała, pacjenci też. Oprócz badań niezwykle cenne dla nas były rozmowy z tymi, którzy nas odwiedzili. Chcemy znać Wasze problemy, rozterki, obawy. Dziękujemy Wam za Waszą obecność. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie okazja do ponownego spotkania.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wydarzenia.